با کاربرد نردبان کابل ، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در نیروی کار و همچنین افزایش سرعت قابل ملاحظه نصب در پروژه ها بوجود می آید .همچنین با ساخت و ورود قطعات جدید کاربردی در سیستم نردبان های کابل ، ضمن ایجاد سهولت و بالا بردن سرعت نصب , امکان ارزانتر شدن هزینه تمام شده پروژه ها که موضوع اصلی فکری تمام مجریان میباشد فراهم شده است .

این سیستم محافظ سیم و کابل ،در واقع تحمیل استفاده از فناوری جدید برای تاسیسات و نوآوری در پروژه‌هاست .به عنوان مثال استفاده از بست‌های فنری درب سینی کابل و یا نردبان کابل مدل که بدون نیاز  به ابزار خاص برای نصب و عدم نیاز به پیچ و مهره میباشد،  سرعت نصب  را تا 10 برابر سریعتر از مدلهای مرسوم در بازار افزایش داده است.

در مقابل  بست های مرسوم و متداول سنتی ، نیاز به ابزار و پیچ و مهره برای نصب داشته و ممکن است در شرایط کاری مختلف باعث ایجاد  خطرات احتمالی ( سقوط ابزارو یا نیروی انسانی در ارتفاع) گردد، بسیار به صرفه تر از لحاظ اقتصادی و زمانی و نتیجه آن سرعت بالای انجام کار و اتمام سریعتر مدت زمان پروژه میباشد.

روند اخیر صنعت و فن آوری در حال تکمیل نیازهای خود در بخش صنعت سینی و نردبان کابل میباشد. این تغییرات در بخش هدایت  و مسیر یابی سیستم محافظ سیم و کابل ، بخش زیر سطحی در کابل کشی ( ترانکینگ دفنی ) برای ایجاد نظم و زیبائی و همچنین مدیریت بهتر سیستم در محیطهای تاسیساتی صنعتی، تجاری و یا حتی مسکونی و برای هر نوع مکان دیگر انجام شده است.

تفاوت عمده ​نردبان و ​سینی کابل در چیست ؟

سینی و نردبان کابل از جمله انواع مهم سیستم مدیریت سیم وکابل بوده که آن را می توانیم در پروژه های صنعتی و یا ساختمانی عظیم، جایی که تعدد سیم و کابل وجود داشته و نیاز به آرایش و نظم سیم و کابل می باشد ، مشاهده کنیم. همواره این سوال در ذهن متولیان صنایع مختلف از جمله صنعت برق بوده که تفاوت عمده این دو تجهیز یعنی سینی و نردبان در چیست ؟

1-نردبان کابل از سازه نسبتا قوی تری ساخته شده است .

2-پیکربندی آن آسان است ، به این معنا که مونتاژ قطعات آن به راحتی انجام می گیرد.

3-گردش هوا در بین قطعات نردبان کابل به راحتی صورت می گیرد، از این رو استفاده از حداکثر ظرفیت حمل کابل مشکلی ایجاد نخواهد کرد .

4-جهت ساخت نردبان کابل مواد اولیه کمتری مورد استفاده قرار می گیرد.

5-با توجه به سازه آن نردبان می تواند تحمل بار بیشتری داشته باشد.

6-نردبان های کابل عمدتا در مناطق صنعتی ، یا زیرزمین ها و غیره استفاده می شود که عمدتا مکانهای عمومی و یا در معرض دید نیستند.

7-به دلیل استفاده از مواد اولیه کمتر طبیعتا نردبانها قیمت پایین تری نسبت به سینی دارند.

سینی کابل :

1-اگرچه سطح سینی های کابل تا به اندازه 70 درصد دارای سوراخ هستند ، اما در مقایسه با نردبان جابه جایی هوا به درستی صورت نمیگیرد ، پس باید به ظرفیت حمل کابل آن توجه داشت و تمام سطح آن را با کابل پر نکرد.

 2-کابل ها در درون سینی کابل از نظر مکانیکی ایمن تر از نردبان کابل هستند.

 3-سینی های کابل زیبایی بیشتری داشته و در مناطق دارای دید عموم هم نصب می گردند.

4-سینی ها در رنگهای مختلف جهت هماهنگی با رنگ های به کار رفته در ساختمان می توانند ساخته شوند.

5-سینی ها به دلیل استفاده از مواد اولیه بیشتر ، قیمت بالاتری دارند

با مقایسه این تفاوتها با یکدیگر و ماهیت پروژه در حال اجرا از نقطه نظر دید آن و نوع کابل ها و میزان گرم شدن آنها در درون تجهیز، می توان نسبت به انتخاب این سیستم مدیریت و محافظت از سیم و کابل اقدام کرد.

فروشگاه سینی کابل کاوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *