ساپورت مدولار از تعداد زیادی از اجزای مدولار قابل حمل تشکیل شده است. سازه‌های نگهدارنده‌ی مدولار را می‌توان به سرعت در محل سرهم کرد و باز کرد. ساپورت‌های تاسیساتی را می‌توان به شکل قفسه، سکو، نردبان، پیاده راه و یا هر سازه‌ی دیگری درآورد. همچنین می‌توان ساپورت‌های تاسیساتی را به اعضای سازه‌ای موجود متصل کرد.

ساپورت‌های تاسیساتی از تعداد زیادی ریل و میله‌ی فلزی تشکیل شده است. با اتصال دادن این قطعات به یکدیگر می‌توان سازه‌های مختلفی را ایجاد کرد. در انتهای عرضی هریک از میله‌ها زبانه‌ای وجود دارد که می‌توان این زبانه را در قسمت شیارهای مکمل ریل‌ها چفت کرد. می‌توان برای جاگیری بهتر میله‌‌ها در ریل، میزان بیرون زدگی زبانه را تغییر داد.

ساپورت‌های تاسیساتی مدولار اجزای دیگری نیز دارند. مثل: میله‌ی بالابر عمودی، زانویی 90 درجه، سه راهی، لوله‌ی مبدل و غیره. این اجزای مختلف می‌توانند زبانه‌ها و شیارهای متناظری را برای سرهم کردن و جدا کردن اعضای سازه‌ای مختلف داشته باشند. علاوه بر این، در این ساپورت‌های تاسیساتی میله‌های آویز نیز وجود دارند که این میله‌ها برای آویزان کردن اعضای سازه‌ای مختلف کاربرد دارد.

در کاربری مد نظر ما می‌توان از این ساپورت‌های تاسیساتی برای نگه داشتن و حفاظت کابل‌های برق، سینی‌های کابل، لوله های برق و همچنین سیستم های تهویه، لوله های انتقال دود، لوله های آب گرم و شرب، فاضلاب های ساختمانی، صفحات خورشیدی، سقف کاذب، لوله های آتش نشانی و اطفاء حریق، رایزرها و …. استفاده نمود.

ساپورت تاسیساتی چیست؟

انواع بست و ساپورت تاسیساتی

ساپورت های تاسیساتی به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. از نقطه نظر بارگذاری به ساپورت های تاسیساتی سبک، متوسط و سنگین تقسیم بندی می شوند. مقاطع سنگین تر، مقاومت بالاتری نسبت به مقاطع سبک تر و متوسط از خود نشان می دهند.

از نظر جنس آلیاژ به کار رفته تنوع این محصولات بسیار زیاد است. با این حال قطعات پیش گالوانیزه و فولادهای ضد زنگ (گالوانیزه گرم) معمولا در تولید این قطعات به کار می روند.

کاندوئیت پلاستیکی (پی وی سی)

ساپورت های پیش ساخته تاسیسات (مدولار): این سیستم شامل پروفیل های ساپورت تاسیسات، سی چنل (C-Channel) یا یو چنل (U-Channel) سوراخدار گالوانیزه است. که با استفاده از ادوات اتصال ساپورت مخصوص به خود و پیچ و مهره و بدون نیاز به هیچ گونه عملیات جوشکاری، قابلیت متصل شدن به هم و تشکیل اشکال مختلف سازه ­ای را دارند. در این سیستم از رادهای گالوانیزه تمام رزوه نیز برای آویز گرفتن از سقف استفاده می شود.

به طور کلی ساپورت های تاسیساتی در گروه های زیر دسته بندی می شوند.

  1. سیستم ساپورت تاسیسات تهویه مطبوع

ساپورت مناسب جهت نصب و نگهداری سیستم تهویه مطبوع با توجه به نوع سیستم تهویه، برآورد ابعاد و وزن تجهیزات مورد نظر و در نظر گرفتن جزییات اجرایی سیستم کانال انتخاب می گردد. در این راستا ماهیت عملکردی و ابعادی سیستم تهویه در تعیین نحوه نصب ساپورت کاملا تاثیر گذار است. از کاربردهای ساپورت های تاسیسات تهویه مطبوع می توان به سیستم های تهویه هوا و ساپورت افقی و عمودی کانال هوا اشاره نمود. از ویژگی ها و مزایای ساپورت تاسیسات تهویه مطبوع می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سریع، آسان و بدون نیاز به سوراخکاری، جوش و رنگ

ظاهر تمام شده زیبا جهت کار در معرض دید

قابلیت باز و بسته کردن و تنظیم

مقاوم در برابر خوردگی (پوشش گالوانیزه)

کاهش وزن قابل توجه

  1. سیستم ساپورت تاسیسات بارگذاری سبک

سیستم های بارگذاری سبک برای تاسیسات ظریف، با وزن پایین طراحی گردیده اند. کاربری این سطح از سیستم ساپورت تاسیسات برای لوله کشی ها، کانال کشی ها، سیم و کابل کشی بر روی سینی های کابل بوده و توانایی نگهداری و تحمل بار کانال های تهویه و لوله های انتقال دود با ضخامت های ظریف با عرض کم و متوسط، سیستم های انتقال آب، لوله های آتش نشانی و همچنین تاسیسات برقی و روشنایی را دارا می باشند.

ویژگی ها و مزایای ساپورت تاسیسات بارگذاری سبک

سیستم سریع، آسان و بدون نیاز به سوراخکاری، جوش و رنگ

قابلیت کاهش صدای حاصل از لرزش

ظاهر تمام شده زیبا جهت کار در معرض دید

قابلیت تنظیم و باز و بسته کردن

مقاوم در برابر خوردگی (پوشش گالوانیزه)

کاهش وزن قابل توجه

مناسب بارهای سبک

قابلیت استفاده در دامنه وسیعی از کاربردها

سینی کابل کاوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *