نکاتی که باید هنگام نصب سینی و نردبان کابل رعایت شود (نصب سینی و نردبان کابل عنوان) مطلبی است، که در این مقاله به بررسی و الزامات آن می پردازیم. مشخصات، رویه ها و دستورالعمل های مندرج در این مطلب، الزامات فنی مورد نیاز برای پیگیری را مشخص می کند و همچنین به عنوان مرجعی برای وضوح مشخص استانداردهای ارزیابی کار، عمل می کند. علاوه بر این، در این مطلب رهنمودهایی را برای بررسی نصب تجهیزات مشخص و اجرای مراحل توافق شده در حین اجرای کار و تعریف مسئولیت های کنترل اجرا تهیه شده است.

دامنه و وسعت این روش توالی فعالیتهای مربوط به نصب سینی و نردبان کابل، بر اساس الزامات و مشخصات قرارداد ها و کدها و استانداردهای پروژه های مرجع می باشد. برای مدیریت موثر کابل و تأمین نیازهای بار قابل استفاده در محل پروژه  از سیستم های نردبان کابل و سینی های کابل استفاده می شود. این سیستم ها برای همه انواع کابلهای HV / LV / MV / ELV استفاده می شود که شامل کابلهای اصلی هدایت شده برای کابلهای انشعاب مدارهای اصلی، کابلهای LV داخل تونل، کابلهای منتقل شده به پارکینگ ها، ساختمانها، پستهای فرعی، کابل های کنترل و برق، سیستم تشخیص و اعلام حریق، تابلو برق ها، تابلو های کنترلی، پانل ها، تمام تابلوهای توزیع و غیره است.

نکاتی که باید هنگام نصب سینی و نردبان کابل رعایت شود

میزان مقاومت ساپورت های سینی و نردبان

نردبان های کابل و سینی های کابل و ساپورت های آنها باید به اندازه کافی محکم باشند تا بتوانند نیازهای بار سیستم مدیریت کابل از جمله کابلها و هرگونه کابل اضافی در آینده و سایر بارهای اضافی وارد شده به سیستم را برآورده کنند.

از پلیت ها یا اتصالات کاربردی تایید شده، در صورت استفاده (طبق نقشه های مصوب و مشخصات پروژه) برای استفاده در اتصالات سینی برق برای سایز های سینی 400 میلی متر به بالا استفاده می گردد. انواع و اندازه های ساپورت سینی کابل برق و نردبان باید مطابق نقشه های تأیید شده و مشخصات پروژه باشد.

نردبان کابل برای کابل برق و کابلهای بزرگ HV / MV / LV ، مناسب تر است. زیرا دارای پله هایی محکم است و همچنین سیستم تهویه بهتری دارند و از افزایش دمای بیش از حد کابل های قدرت 8جلوگیری می کند.

نصب سیستم نگهداری و ساپورت سینی و نردبان

هنگام در نظر گرفتن نصب سیستم های ساپورت، ضروری است که بدون هماهنگی و تایید سرپرست پروژه، از برش یا کندن اعضای ساختمان سازه جلوگیری شود. فاصله کابلهای نصب شده بر روی پایه نردبان باید از قطر بزرگترین کابل نصب شده فاصله داشته باشد.هر نردبان کابل و سینی های نصب شده را می توان از نظر سازه ای در صورت نصب افقی به عنوان یک تیر بارگذاری شده در نظر گرفت.

با این حال، هر یک از اجزای عمودی جهت دار ، اعم از نردبان کابل، سینی یا ساپورت از لحاظ ساختاری به عنوان یک ستون عمل می کنند. در حالی که نصب سازه ای تیرها و ستون ها باید از نظر مدیریت بار کابل ها در نظر گرفته شود.

هنگام تحمیل بار، تمام تیرها منحرف می شوند. مقدار انحراف به بار تیر، نوع بار، دهانه، اندازه تیر، مواد تیر و نحوه ثابت کردن و ساپورت تیر بستگی دارد. در هنگام نصب با در نظر گرفتن موارد فوق توجه ویژه ای می شود.

در مواردی که سیستم های ساپورت از نردبان کابل و سینی به پشتیبانی اولیه می پردازند. باید اطمینان حاصل شود که سازه های فلزی یا عناصر ساختمان که تکیه گاه های اولیه به آنها متصل است به اندازه کافی محکم هستند تا بارهای تحمیل شده را تحمل کنند.

بررسی میزان مقاومت اتصالات و نگهدارنده ها

اتصالات مورد استفاده برای اتصال سیستم های ساپورت نردبان و سینی کابل به پایه های اصلی نیز باید بررسی شوند تا از مقاومت کافی برخوردار باشند.

هنگامی که چندین سطح نردبان کابل یا سینی ها را بر روی یک میله رزوه دار در یک ساختار چندگانه نصب شده است ، ترجیحاً نباید ساپورت یکسانی از سینی و نردبان داشته باشند و طبق نقشه های تعیین شده و مشخصات پروژه باشد. اطمینان از اینکه بار کل هر جفت میله از بار کار ایمن میله ها یا نقاط اتصال آنها بیشتر نباشد ، مهم است.

کنسول های افقی نردبان کابل یا سینی را برای نصب بر روی سطوح عمودی فولادی، بتونی یا سنگ تراشی یا سیستم های ساپورت کانال سوار می کند.

براکت های میله ای رشته ای معلق در صورت محدود بودن فضا کارایی بهتری دارند.

براکت های دیواری یک روش موثر برای ثابت کردن هر عرض نردبان کابل یا سینی، به صورت عمودی یا افقی ​مورد استفاده قرار میگیرد.

آویزهای سقفی قابلیت ساپورت از سینی را با یک میله تک رشته ای فراهم می کند که دسترسی آسان به بارگذاری کابل ها را فقط از یک طرف سینی فراهم می کند.

برای مشاهده قیمت انواع سینی کابل و نردبان، اتصالات سینی و نردبان شامل کانکتور، زانویی و سه راهی و تبدیل، روی قیمت محصول سینی کابل کلیک کنید تا وارد صفحه مورد نظر شوید و در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

 

 

بیشتر بدانید: نردبان کابل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *